..Nejčtenější článek: Příjmení.


...Jestli jste trochu jako já a máte problém vymyslet například anglická příjmení do svých povídek, na wiki je
...celkem slušný seznam ... některá příjmení vám tady dám ...
...Pro začátek: Příjmení vznikala postupně, zprvu u šlechticů v podobě přídomku. Například v 16. století již
...příjmení používala většina obyvatel, příjmení však nebylo striktně dědičné. V minulosti docházelo v některých
...obdobích nezřídka k tomu, že členové určité rodiny přejímali příjmení podle označení hospodářské usedlosti,
...na níž se usídlili, a která byla takto pojmenována zpravidla po dřívějších majitelích. Povinné používání
...příjmení v českých zemích zavedla císařovna Marie Terezie.
.číst článek................

Média / filmy / seriály

The Lizzie Bennet Diaries

16. března 2015 v 15:33 | © BellaQa

"My name is Lizzie Bennet and this is my life."

Youtube žije. Je plný zajímavých projektů a už dávno není pouze "hudebním webem". Od zmiňované hudby přes beauty kanály, hráčské walkthrough a filmové trailery se na youtube objevují i netradiční projekty, které mají co nabídnout. Napadlo mě se podělit o kanály, které mě svým způsobem zaujaly a mají něco do sebe. Začala bych něčím, co není v česku úplně nejznámější záležitostí. The Lizzie Bennet Diaries. Adaptace na knihu Pýcha a předsudek autorky Jane Austenové vznikla v roce 2012. Tato video série sčítá 100 dílů v podobě několika minutových "vlogů" hlavní postavy - Lizzie. Během sledování se seznámíte jak s dějovou linkou, která se od té původní moc nemění tak i s její rodinou a přáteli. Představte si prostě Pýchu a předsudek dnešní doby. To přesně Deníky Lizzie Bennetové nabízejí.

Možná překvapí, že se téměř celý příběh odehrává v pokoji Lizzie (s postupem času se podíváme i do jiných míst), která s pomocí své kamarádky Charlotte či svých sester vypravuje děj formou dialogů. Zkrátka nám sděluje svůj příběh, den po dni.Světlo světa série spatřila 9.dubna 2012 a jejího posledního dílu se převážně divačky mohly dočkat 28.března 2013.
Nápad vzešel z hlaviček Hanka Greena a Bernie Su. Série se dále rozrůstala o další youtube kanály (např. Lizziina sestra Lydia, která kameru miluje - a kterou miluje kamera - si brzy po své sestře založila kanál, kde sdílí své prožitky. Ale postav, které se vydali na podobnou cestu, je více. Navíc se série dočkala pokračování - Welcome to Sanditon, Emma Approved, které také adaptují díla Jane Austenové, přesto, že původně knižní předlohy nenavazují na pýchu a předsudek)

Jako první yotube série získala cenu Emmy (2013 Primetime Emmy Award for Outstanding Creative Achievement), oceněna byla ve více anketách. Časopisem Guardian byly Deníky Lizzie Bennetové nazvány: Nejlepší Austenovskou adaptací.
Sérii také doprovází kniha: The Secret Diary of Lizzie Bennet, jde o deník, který si hlavní postava během vlogování psala. Nachází se v něm mnohem více, než bylo ve videích odhaleno. Pocity, zážitky o které se Lizzie nepodělila a další detaily, které může sdělit pouze kniha. Knihu napsala Bernie Su spolu s Kate Rorickovou.

Sérii můžete přehledně sledovat z oficiální stránky série: pemberleydigital.com, odkaz vás přesměruje přímo na výpis epizod. Nebo přes playlist na YouTube, i tam odkaz přidávám. Nevím, jestli někdo vytvořil české titulky k sérii, proto bude jistá znalost angličtiny ke sledování zapotřebí.

Zdroje informací: Youtube kanál, pemberleydigital.com, wikipedia

HIMYM - Švábomyš / Cockamouse

23. února 2014 v 21:40 | © BellaQa
Buď volný mutantí zmetku, naše soukromá válka mi bude chybět. Získal jsem obdiv k tvému urputnému ... svatá matko boží ono to běží sem

Cockamouse!
HIMYM // tumblr.com


City of Ember

24. června 2011 v 21:04 | © BellaQa
Poslední slova filmu: Doonův otec - Loris Harrow: "Lina a Doon přivázali svou naději ke kameni a hodili ho dolů směrem k městu. Kámen mohl skončit někde na střeše nebo spadnout do kanálu, ale osud kráčel jinou cestou a vzkaz si našel čtenáře. Teď byla cesta otevřena pro všechny ... pro všechny z nás, kteří udržovali plamínek záře v temnotách, abychom mohli znovu začít žít na zemi na vzduchu a světle."
 
 

Reklama
Copyright BellaQa | 2009 - 2016 | www.bellaqa.blog.cz | royal.horses@seznam.cz | insta: ac_clarejames
.