..Nejčtenější článek: Příjmení.


...Jestli jste trochu jako já a máte problém vymyslet například anglická příjmení do svých povídek, na wiki je
...celkem slušný seznam ... některá příjmení vám tady dám ...
...Pro začátek: Příjmení vznikala postupně, zprvu u šlechticů v podobě přídomku. Například v 16. století již
...příjmení používala většina obyvatel, příjmení však nebylo striktně dědičné. V minulosti docházelo v některých
...obdobích nezřídka k tomu, že členové určité rodiny přejímali příjmení podle označení hospodářské usedlosti,
...na níž se usídlili, a která byla takto pojmenována zpravidla po dřívějších majitelích. Povinné používání
...příjmení v českých zemích zavedla císařovna Marie Terezie.
.číst článek................

Bullet Journal

24. června 2016 v 15:20 | © Bellaqa
Bullet Journal // jistou alternativou takového deníčku je právě bullet journal, což je zkrátka deník psaný povětšinou formou odrážek. Nejde jen o psaní denních záznamů, ale také o seznamy věcí, které bychom měli/chtěli udělat a jejich zapsáním si uděláme plán, který pak po nějakou dobu plníme. Tento způsob se dost rozmohl a přestože (jak jsem již zmínila) neexistuje jeden správný způsob, spousta lidí to dělá úplně stejně. Může také nahradit klasický diář.

Nikdo vás nemůže nutit držet se pravidel, přesto jich bullet journal spoustu má. Anglický popis takových pravidel můžete najít zde: bulletjournal.com. Jedná se například o tzv. index, což je zkrátka rejstřík - neboli výčet všech stran, a co se na nich nachází nebo měsíční a denní záznamy, což je smyslem celého bullet journal.

Zázemím pro tento druh deníku se stal mimo jiné youtube, kde bloggerky rády ukazují jejich deník nebo celý měsíc ve videu plánují. Ať už se ale díváte na jekékoliv video, málokdy narazíte na nějakou zajímavou novinku, obzvlášť, pokud jste takových videí viděli desítky.

Uvádím zde video z kanálu Boho Berry a Planer Holics, jelikož jejich videa jsou nejznámější a můžete také navštívit jejich weby. Jiné youtube kanály v oblasti bullet journal nesleduji, protože sama ho nevedu, jen se někdy nechám inspirovat nebo si zkrátka vezmu to dobré, co bullet journaling nabízí.V té umělečtější verzi se bullet journal objevuje s rámečky a bannery nebo květinovými vzory, které začali používat téměř všichni, ve snaze zkrášlit svůj deníček tak, jako to ukazují obrázky na pinterestu. Stejně tak se objevilo několik typů kaligrafie, které jsou mezi bullet journalisty oblíbené. Jak jsem již zmínila, sama bullet journal nemám a nechystám se s ním začít, protože ráda používám plné věty a systém odrážek není tak úplně pro mě. Stejně tak nepotřebuji denní záznamy - k tomu mám klasický roční diář, a všechny ostatní plány a zážitky si zapsuji do obyčejného deníčku.

Přesto je bullet journal skvělým spoolečníkem pro hardcore uživatele, kteří si rádi plánují svůj den do puntíku. Spousta doplňků takového deníku je totiž také sledovač, který udržuje vaši denní dávku tekutin, denní dávku seriálů nebo úplně všeho najednou.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Copyright BellaQa | 2009 - 2016 | www.bellaqa.blog.cz | royal.horses@seznam.cz | insta: ac_clarejames
.