..Nejčtenější článek: Příjmení.


...Jestli jste trochu jako já a máte problém vymyslet například anglická příjmení do svých povídek, na wiki je
...celkem slušný seznam ... některá příjmení vám tady dám ...
...Pro začátek: Příjmení vznikala postupně, zprvu u šlechticů v podobě přídomku. Například v 16. století již
...příjmení používala většina obyvatel, příjmení však nebylo striktně dědičné. V minulosti docházelo v některých
...obdobích nezřídka k tomu, že členové určité rodiny přejímali příjmení podle označení hospodářské usedlosti,
...na níž se usídlili, a která byla takto pojmenována zpravidla po dřívějších majitelích. Povinné používání
...příjmení v českých zemích zavedla císařovna Marie Terezie.
.číst článek................

Květen 2016

Potřebuju zabít 42 minut

5. května 2016 v 2:51 | © Bellaqa
Nemám tak úplně konkrétní důvod, proč tohle píšu. Ani nevím, co z toho nakonec vlastně bude. Prostě budu psát a uvidíme ^^
*o pár minut později* Asi bych se chtěla podělit o pár emocionálních výlevů, protože to obvykle nedělám. Asi tak... je mi dvaadvacet let a jsem momentálně sama. Takže když jsem si ve hře (lol) začala psát s jedním týpkem, trochu jsem se u toho zasnila.

Chci, aby to byl stručný článek, i když potřebuju zůstat vzhůru ještě cca 40 minut. Prostě jsem si v neděli zapnula hru a při jednom zápase (kdy zase všichni vinili všechny za jejich neschopnost - klasika) jsme si začali vypisovat s nepřátelským týmem. Člen toho mého mě totiž veřejně pomluvil. Načež jeden z nepřátel se mě zase zastal. Slovo dalo slovo a my si začali projevovat náklonost (po skončení hry - v soukromém chatu). Vtipně a moc hezky. Brala jsem jeho narážky typu "chtěl bych být s tebou, jsi moc fajn" "jsi jenom moje" "budu na tebe myslet" s nadhledem. Nevěděla jsem totiž, kdo je na druhé straně, přestože se představil jako Mike ze Švédska. Psali jsme si anglicky a jeho vyjadřování mi bylo opravdu velmi příjemné.

Zajímavé, jak angličtina dokáže zpříjemnit ty trapné balící fráze.

Když už jsme si psali půl hodiny, rozhodla jsem se odhodit zábrany. Proč? Protože jsem v bezpečí. Ať už je ten Mike skutečně Mike nebo ne. Nikdy ho nepotkám. Kdykoliv ho můžu odstřihnout. Ale ten moment jsem si užívala. Když jsem se totiž přestala držet zpátky, přišla na řadu právě ta moje představivost a jak jsem psala na začátku, zasnila jsem se.
Jaké by to bylo, tahle si psát s partnerem, který je romantik, zároveň je vtipný a naprosto oddaný. Jak příjemnou změnou je číst "jsi krásná" "chtěl bych být s tebou" od někoho, od koho to chcete slyšet. Moje dosavadní zkušenosti jsou totiž spíše nepříjemné, natož abych mohla mluvit o nějaké duševní sounáležitosti... co se týče psaní si s jinými muži. Prostě jim to jejich "jsi krásná" nežeru. Nevím proč, ale vidím v tom lest a neupřímnost.
Pořád tak úplně nedokážu pochopit, proč jsem si připadala tak dobře, když mi psal právě Mike. Když jsem o tom přestala přemýšlet a začala zkrátka hrát tu jeho hru a odpovídala tak, jak chtěl. Jako bychom vztah měli. Bylo to skvělé. Ovšem nastalo probuzení do reality a přesto že já si uvědomuji, že je to celé jen malé zpestření během náročného pracovního dne, jemu tím možná ubližuji, jelikož to zkrátka není reálné. A třeba ty švédské hlavičky zpracovávají věci jinak než ty naše české.

Tak jsem buď úplně blbá, že jsem mu naletěla na ty jeho sladké řeči nebo si snad každá zaslouží znát ten pocit, jaké by to bylo mít perfektního přítele, se kterým nejde ukončit konverzaci a píšete si s ním dál a dál, přestože jste se rozloučili před deseti minutami.

Mimochodem, já osobně nenávidím chatování, smskování a telefonování, takže tohle pro mě byla příjemná změna. Dost pomohl fakt, že mě dotyčný nezná a já se tak mohla schovávat ve stínech. Když už nic, byla to příjemná změna... nakonec, do Švédska bych se jednou ráda podívala a Mike je moc hezké jméno ^^


Mých potřebných 40 minut uběhlo. Tak to byl menší úlet, asi proto, že jsou skoro tři ráno, já měla náročný den v práci, moc jsem nejedla a shlédla jsem film "The First Time" s Dylanem O'Brianem (který tam je prostě dokonalý - jako vždy). Byla to hrozná slaďárna a na mě asi dolehlo, že jsem sama =D ale jelikož jsem zvyklá a jsem celkem Narcis (ne jako že bych milovala svůj vzhled to vůbec ne... miluji své úžasné nitro) zítra už bude zase vše při starém.
Copyright BellaQa | 2009 - 2016 | www.bellaqa.blog.cz | royal.horses@seznam.cz | insta: ac_clarejames
.