..Nejčtenější článek: Příjmení.


...Jestli jste trochu jako já a máte problém vymyslet například anglická příjmení do svých povídek, na wiki je
...celkem slušný seznam ... některá příjmení vám tady dám ...
...Pro začátek: Příjmení vznikala postupně, zprvu u šlechticů v podobě přídomku. Například v 16. století již
...příjmení používala většina obyvatel, příjmení však nebylo striktně dědičné. V minulosti docházelo v některých
...obdobích nezřídka k tomu, že členové určité rodiny přejímali příjmení podle označení hospodářské usedlosti,
...na níž se usídlili, a která byla takto pojmenována zpravidla po dřívějších majitelích. Povinné používání
...příjmení v českých zemích zavedla císařovna Marie Terezie.
.číst článek................

Zlatá Lilie - Richelle Mead

12. dubna 2016 v 21:26 | © Bellaqa |  Knihovna

Jak jsem mohla čekat rok na přečtení dalšího dílu?V článku je několik vyzrazených zápletek odehrávajících se v knihách série Vampýrská akademie. Vřele obě série doporučuji! A rozhodně Vás nemusí odrazovat upíři, protože je autorka pojala zase úplně jinak, a tak Vás čeká originální příběh, plný vášně, akce, ale taky politiky! Vše je skvěle propleteno, má svůj řád i chaos. Vše tam, kde je třeba, aby se čtenář dobře bavil.

Zlatá Lilie, pokračování spin-offu nazvaný Pokrevní pouta. Jedná se o volné pokračování Vampýrské Akademie, kde se hlavní hrdinkou stává alchymistka Sydney Sageová. Její prací je chránit sestru Morojské královny Jill Dragomirovou. Vampýrská politika je totiž všechno možné, jen ne jednoduchá. Král či královna si může své místo udržet jen v případě, že má dalšího žijícího příbuzného. Naneštěstí pro Jill. Je terčem. Mladá královna se totiž nezamlouvá všem Morojům, a proto se musí Sydney postarat o Jillino bezpečí. S tím jí pomáhají Jillini strážci Eddie a Angeline. Dvojice dhampýrů, odpovědný a divoká. Během pobytu na Amberwoodské škole zvládá Sydney kromě běžného učiva také starost o krmení své svěřenkyně a věčně opilého Adriana, ten je s Jill svázán vnitřním poutem, které si utvořili, když jí vytrhl ze spárů smrti. K tomu všemu musí alchymistka zvládnout také studium éteru. Nově objeveného druhu magie, který ovládá jen malá hrstka Morojů. Což pro ní není úplně jednoduché, protože je v jejích očích magie špatná.

Jak se popere s milostným životem, když ji v jednom kuse její parta přidělává potíže? A co teprve, když se ve městě objeví skupinka Bojovníků Světla, kteří chtějí vymýtit celý temný svět Strigojů a nezastaví se ani před jasnými důkazy o nevinně jedné Morojky? Dokáže především překonat své celoživotní přesvědčení, že lidé jsou dobří a vampýři špatní, když ji obě skupiny neustále přesvědčují o opaku?


Autorka Richelle Mead má velmi jemný styl psaní, takový, že po něm kloužete, ani nevíte jak. Udržuje tempo a nenechává žádnou kapitolu ani nudnou ani zbytečnou. Příběh je napínavý, jen chvílemi kroutíte očima nad chováním hlavní postavy. (SPOILER ALERT!) Vlastně, než nad jejím chováním, spíš nad jejím přemýšlením v oblasti vztahů a jednání s lidmi. Je přehnaně analytická a tak se sem tam bijete knížkou do hlavy, když vy chápete, co tím ten Adrian myslel a ona ne. Koneckonců už podle anotace je jasné (alespoň pro ty, co četli první knihu), že milostné vztahy budou hrát v této knize velkou roli. Ale já těchto momentů moc nenašla. Vše pak částečně vynahradila až poslední kapitola. A teď už jen stačí pořídit si další díl a konečně si přijít na své. Protože lásce se nedá odolávat věčně.

Ale nejlepší na tom bylo, že já, Sydney Katherine Sageová, vinna neustálým analyzováním světa kolem sebe, jsem přestala myslet.

 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Copyright BellaQa | 2009 - 2016 | www.bellaqa.blog.cz | royal.horses@seznam.cz | insta: ac_clarejames
.