..Nejčtenější článek: Příjmení.


...Jestli jste trochu jako já a máte problém vymyslet například anglická příjmení do svých povídek, na wiki je
...celkem slušný seznam ... některá příjmení vám tady dám ...
...Pro začátek: Příjmení vznikala postupně, zprvu u šlechticů v podobě přídomku. Například v 16. století již
...příjmení používala většina obyvatel, příjmení však nebylo striktně dědičné. V minulosti docházelo v některých
...obdobích nezřídka k tomu, že členové určité rodiny přejímali příjmení podle označení hospodářské usedlosti,
...na níž se usídlili, a která byla takto pojmenována zpravidla po dřívějších majitelích. Povinné používání
...příjmení v českých zemích zavedla císařovna Marie Terezie.
.číst článek................

Lan párty // URF edice

24. dubna 2016 v 17:27 | © Bellaqa |  Hry
Další víkendová akce (i když byl pátek) se nesla v duchu kolektivní zábavy. Tentokrát tedy nešlo o žádnou fyzickou aktivitu, pokud nepovažujete třískání do klávesnice za nějakou námahu. Slezla se parta pěti lidí, v jednom bytě, v jedné místnosti a přinesla s sebou své miláčky... kompy.

Celé to začalo cca v 5 v podvečer, když jsme se slezli u bráchy doma a vybrali si místo k sezení. A že v obýváku není úplně místo pro pět lidí a pět počítačů, to je snad všem jasný. Přesto jsme se vlezli a začali se postupně připojovat do hry. Řeč je především o League of Legends (pochopitelně) jelikož byl tento víkend spuštěn herní režim U.R.F. (Ultra Rapid Fire), ve kterém jsou zkráceny přebíjecí doby kouzel a hráčova mana se nikdy nevyčerpá, takže jednoduše řečeno - pořádný nářez!

Normálně bych článek ani nepsala, proč taky, ovšem taková lan párty, na které se kazí všechno, co k lan párty neodmyslitelně patří... to už si nějaké to slovo zaslouží.


1. LOL bez LOL
Takže jak jsem psala, sešli jsme se primárně kvůli hry League of Legends. Všichni jsme se připojili, založili skupinu a co se nestalo... přetížily se servery. Několik minut jsme se marně pokoušeli dostat do hry. Nakonec jsme naše snažení hodili stranou a začali řešit, kterou hru si tedy zahrajeme.

2. Stronghold, Age of Empires, ReVolt, Warcraft, ...
Padaly nejrůznější návrhy od klasik jako je AoE nebo Lord of the Rings. Nastal další problém. Nedokázali jsme spárovat počítače, ačkoliv jsme měli v místnosti zkušené mozky, které počítačům rozumí, technika nespolupracovala (připojit Age of Empires je dnes už opravdu zázrak). Nakonec jsme na flashku hodily ReVolt, každý si hru přetáhnul a připojili jsme se (několik minut jsme strávili u kola v tunelu a to vám řeknu... to byl zážitek).


3. LOL SERVERY FUNGUJÍ!
Během večera jsme si zahráli spousty zápasů a neskutečně jsme se bavili. Smáli jsme se při prohře, radovali jsme se z výhry. Nakonec jsme usoudili, že taktika SUPPORT TEAM je nejspolehlivější a vybírali jsme si hrdiny, které by si asi nikdo jinak na URF nevybral (kombinace BARD, SONA, BLITZCRANK, MORGANA, NAMI je vražedná!). Osobně jsem dávala přednost Morganě, protože její permanentní štít je pro některé oponenty noční můra. A tak jsme hráli hru za hrou a konečně splnily účel celé lanky.

Později jsme se ještě dokopali k Warcraftu, který jsem hrála poprvé, ale nakonec jsme se zase vrálili k lolku. Dopadlo to tak, že venku začalo svítat a všichni pomalu ztráceli nadšení ze hry, jelikož nikdo kvůli zívání nezavřel hubu, až se od počítače odvrátil jeden po druhém, aby se mohli na gauči natáhnout. Přibližně v osm hodin ráno jsem sbalila notebook a vyrazila domů. Původně jsme plánovali celou lan protáhnout do soboty, ale jelikož zásoby alkoholu byly spotřebovány a ostatní si na sobotu naplánovali další záležitosti, celou věc jsme to ráno rozpustili (chlapci to tedy zařízli na gauči, v kolik odešli, to nemám páru). Já se doma osprchovala, oddala se blaženému spánku a zbytek dne jsem si už dohrála osamotě. Režim URF je víkendová záležitost, tudíž je třeba si jí plnými doušky vychutnat, zítra už hra zajede do starých známých kolejí.

Teď už mě jen čeká sobotní výprodej knih a já můžu říct, že duben rozhodně nebyl nudný měsíc!
 


Komentáře

1 Victoria Renkse Victoria Renkse | Web | 26. dubna 2016 v 14:04 | Reagovat

vypadá zajímavě

2 Atris M. Atris M. | E-mail | Web | 27. dubna 2016 v 11:56 | Reagovat

Zní to jako skvěle strávený den :-D

3 BellaQa BellaQa | E-mail | Web | 5. května 2016 v 2:57 | Reagovat

[2]: To teda byl! Možná by bylo pro příště lepší se na to víc vyspat, abych si ráno nepřipadala tak nepoužitelně a taky mě po celé noci v místnosti s otevřeným oknem hrozně bolelo v krku :D ale kdyby okno otevřený nebylo, asi bychom se tam usmažili. Tak to bude třeba do příště vypilovat.... ale na to příště se nehorázně těším :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Copyright BellaQa | 2009 - 2016 | www.bellaqa.blog.cz | royal.horses@seznam.cz | insta: ac_clarejames
.