..Nejčtenější článek: Příjmení.


...Jestli jste trochu jako já a máte problém vymyslet například anglická příjmení do svých povídek, na wiki je
...celkem slušný seznam ... některá příjmení vám tady dám ...
...Pro začátek: Příjmení vznikala postupně, zprvu u šlechticů v podobě přídomku. Například v 16. století již
...příjmení používala většina obyvatel, příjmení však nebylo striktně dědičné. V minulosti docházelo v některých
...obdobích nezřídka k tomu, že členové určité rodiny přejímali příjmení podle označení hospodářské usedlosti,
...na níž se usídlili, a která byla takto pojmenována zpravidla po dřívějších majitelích. Povinné používání
...příjmení v českých zemích zavedla císařovna Marie Terezie.
.číst článek................

League of Legends

1. března 2016 v 18:40 | © Bellaqa |  Hry
To, že je League of Legends závislácká hra, to pochopí každý hráč, který s ní začne, ale že má tato značka opravdový potencionál i na jiných polích než jen v tom herním?

Začnu tím, proč s tím teď začínám. Spousta hráčů má svou jednu nejoblíbenější hru. Může pro něj mít sentimentální význam (jako pro mě např. Tomb Raider jakožto dětský sen stát se archeoložkou - ovšem takovou co nosí dvě pistole a zabíjí dinosaury v džungli a mumie v Egyptských hrobkách), nebo ji má rád kvůli příběhu (Assassin's Creed Brotherhood - Řím nepostavili za den a co teprve Benátky, to musela být makačka), grafice (Skyrim - viděli jste ty draky?), strategii (Age of Empires - hlavně rychle najít na mapě ovečky a zavřit je do ohrádky), hádankám (Neverhood - plastelína) nebo prostě jen rád hraje s kamarády. Ale když jsem hru začala hrát v únoru tohoto roku, rozhodně mě nenapadlo, že se stane jednou z mých závislostí.

Žádná počítačová hra není moje závislost. Myslím žádná konkrétní. Ano hry jsou mým koníčkem a mám své oblíbené tituly, ale žádným titulem nejsem posedlá. Tedy nebyla jsem. Až do února.
Důvodem, proč mě LOL tak oslovil je fakt, že má co nabídnout i mimo dění hry. Začnu tím zřejmým. Hudba... hned co si LOL zapnete, čeká vás logovací obrazovka s nějakou více či méně epickou skladbou.

A moje dobrodružství začalo s tou nejepičtější ze všech.Nezáleží co posloucháte. Pokud začnete hru hrát denně, na logovací hudbu si zvyknete a zamilujete si jí (pokud si ovšem jako suchaři nezrušíte hudbu úplně). Škála hudebních stylů League of Legends je víc než široká. Pokud hledáte něco oddechovějšího doporučuji soudtrack z roku 2015, který obsahuje 15 převážně orchestrálních písní. Pro metaláky \m/ doporučuji! Soundtrack z Pentakillu: Smite and Ignite a nakonec nemůžu zapomenou na song, který si možná někteří s LOL nespojují, ale rozhodně k němu neodmyslytelně patří (dovoluju si říct, že bez League of Legends by nikdy nevznikl) a to právě song Americké skupiny Imagine Dragons - Warriors.
Nikdy nebudu litovat času, který jsem strávila sledováním "dokumentu" Frequencies, který nastiňuje práci zaměstnanců Riotu, kteří se starají o hudební požitek ze hry. Pomyslete na to, že hra je zdarma a pokud jste si nekoupili jedinou bonusovou věc za reálné peníze, tito lidé pro vás dělají zcela zdarma...

Další peckou League of Legends je literární stránka tohoto dovoluji si říct - fenoménu. Díky české podpoře si vše můžeme užít aniž by nás omezovala neznalost anglického jazyka. A mohu jen doporučit projít si některé z příběhů na stránkách League of Legends, protože pokud jste knihomolem, rozhodně neskončíte číst po první kapitole. Momentálně se Riot vytasil s předělávkou příběhů o "Strašidelnicích" (The Harrowing - původně event/mód ve hře oslavující Halloween). Letos jsme se eventu nedočkali, zato se Riot netajil tím, že chce svým postavám dodat hloubku a proto začal předělávat jejich jednoduché životní příběhy. Začal vše mnohem více proplétat a řekla bych, že najal profesionály, kteří o psaní něco ví.

Mimo hudbu a povídky se můžu dále zaměřit na umělecké zpracování hry. Jednou za čas se Riot pochlubí novým dítětem v podobě šampiona, který má historii, schopnosti a brzy také své fanoušky. A to hlavně díky jeho zpracování. Pro některé (jako jsem například já) je skoro nemožné nakreslit něco z vlastní hlavy tak, aby to fungovalo i na papíře (případně v grafickém programu) ovšem ti od League of Legends nejsou žádní amatéři. Co chvíli nám podstčí nový skin a některé jsou opravdu povedené... až člověk začne žárlit na talent jejich tvůrců.Tak a dostávám se na úplný konec toho, co - alespoň pro mě - dělá League of Legends více než skvělou hrou a tím je (včetně již jmenovaného) každoroční mistrovství světa, konající se od roku 2011. Pro někoho to bude naprostý nesmysl... mistrovství světa v počítačové hře? Ale věřte nebo ne, funguje to. Každý rok se sejde hromada nadšenců a fandí jednomu z těch nejlepších týmu na světě... Jsou to nervy, ale hlavně je to zábava. Člověk něco pochytí, něco nového zjistí a pak se to může pokusit přenést do svých herních strategií a může tím vylepšit svou balanci výher.

Takže to je jen malý výčet věcí, které doplňují jinak skvělou hru, která samozřejmě má své chyby (ehm ehm... komunita lidí, co milují slova jako noob nebo report), navzdory tomu jsem si uvědomila, že se jedná o mou závislost. A to ne proto, že bych musela hru každý den hrát... ale proto, že ráda poslouchám její skladby a na nákupy nosím tašku s motivem LOL, vlastnoručně nakreslenou. Navíc mi myš jezdí po podložce s takový malým roztomilým satánkem, kterého všichni nenávidí... kromě mě. Já ho naprosto miluju! Viz má taška ^^

P.S. tenhle článek jsem psala těsně předtím, než jsem si šla League of Legends zahrát a psala jsem ho i při čekání na zápas... no co, dostala jsem při tom všem vypisování chuť na hru ^^
 


Komentáře

1 Atris M. Atris M. | E-mail | Web | 3. března 2016 v 0:10 | Reagovat

Když mě jednou za čas přepadne chuť zkusit v rámci her "něco nového" (obvykle tedy něco, co vyžaduje aktivitu dalších lidí), odrazují mě dvě věci: přístup komunity k nováčkům (samozřejmě nikdo netvrdí, že jsou takoví všichni, ale...) a obecně nedostačující hardware. :D
Ale jinak vypadá lákavě, no.

(Re)
To není (úplně) o vůli. Já to třeba beru jako formu odpočinku. :D
A pro koho, když ne alespoň pro sebe. Pro ohlédnutí.

2 BellaQa BellaQa | E-mail | Web | 9. dubna 2016 v 22:55 | Reagovat

[1]: No to mi povídej... komunita je častým důvodem odchodů nových, ale i stálých hráčů. Časem se na to ale dá vypěstovat určitý odstup, prostě to ignoruješ nebo nad tím úsměvně mávneš rukou. Celkově ale tyhle týmové hry nemají dobré komunity. Obzvláště ne pokud se hrají globálně. (Že já jsem si nezřídila účet tam, kde hrajou kanaďani)

3 Lost Shadow Lost Shadow | Web | 1. ledna 2017 v 23:01 | Reagovat

páni, hezky napsané, doufám že tě lolko pořád drží ^^

jinak ta taška je super, vypadá jako tištěná :3

4 BellaQa BellaQa | Web | 2. ledna 2017 v 18:58 | Reagovat

[3]: Moc děkuji, to potěší ^^ a jasně že mě lolko pořád drží... i přes ty toxické hráče :D akorát přítel má s lolkem problém a snaží se mě přetáhnout na overwatch :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Copyright BellaQa | 2009 - 2016 | www.bellaqa.blog.cz | royal.horses@seznam.cz | insta: ac_clarejames
.