..Nejčtenější článek: Příjmení.


...Jestli jste trochu jako já a máte problém vymyslet například anglická příjmení do svých povídek, na wiki je
...celkem slušný seznam ... některá příjmení vám tady dám ...
...Pro začátek: Příjmení vznikala postupně, zprvu u šlechticů v podobě přídomku. Například v 16. století již
...příjmení používala většina obyvatel, příjmení však nebylo striktně dědičné. V minulosti docházelo v některých
...obdobích nezřídka k tomu, že členové určité rodiny přejímali příjmení podle označení hospodářské usedlosti,
...na níž se usídlili, a která byla takto pojmenována zpravidla po dřívějších majitelích. Povinné používání
...příjmení v českých zemích zavedla císařovna Marie Terezie.
.číst článek................

Space for negative comments

2. listopadu 2015 v 20:55 | © Bellaqa |  Stránka po stránce
Když má člověk jedno z těch období, kdy by se nejraději zachumlal do deky a zapomněl na všechno trápení světa, možná by nebylo na škodu udělat si takovou menší vlastní terapii. Mám teď v práci celkem těžké období a začíná zima, což není zrovna mé nejoblíbenější období (vyloženě jen kvůli ochlazení), tak nemám daleko k depresi nebo menšímu psychickému zhroucení. Zrovna dneska mám volno, což se sice nedá říct i o zítřejším dni, ale budu se zabývat tímto okamžikem. Před chvíli jsem si udělala vlastní svíčku (dušičkové zboží šlo teď v obchodech do výprodejů a rozpustit takovou obyčejnou svíčku, přidat do ní voskovku a přelít do pěkný skleničky není vůbec na škodu - navíc když se ovoní příjemnými mátovými kapičkami ^^) a teď nemám do čeho píchnout.

Napadlo mě, že bych teda alespoň přispěla nějakým článkem, protože je tu mrtvo, což mě mrzí, ale rozhodně tomu nepomůže nic nedělání, Tak jsem si spojila svoji současnou náladu s nápadem na článek. V "destrukčním deníku" je totiž stránka - jak název článku napovídá: Space for negative comments ... no dobře ne napovídá, ale rovnou to prozrazuje.

Protože do svého "Wreck this journal" ráda přidávám věci, které mám ráda, tentokrát jsem se zaměřila na jednu ze svých závislostí. Hudba. Konkrétně Linkin Park... skupina, která mě provází doslova celým životem.
Hudba obecně je něco, co mi dokáže měnit náladu už jen tím, že na ni pomyslím. Stačí představit si melodii a pocit, který mám při jejím poslechu. Je tedy dobrým pomocníkem při těch chmurnějších dnech.

Negativní komentáře na této stránce jsou jedna věc, ale deník po mě chce, abych přidala vnitřní kritiku sebe sama. Což je hrozně jednoduché a těžké zároveň. Vím moc dobře, co na sobě nenávidím, ale mám se až moc ráda na to, abych si sama způsobovala deprese tím, že se budu ponižovat nebo se shazovat. Naopak jsem tady pro sebe, abych se podpořila a dodala si síly, když nikdo jiný netuší, že bych povzbudit potřebovala.

Tak jsem nakreslila Chestera z klipu Breaking the Habit a přidala text z písně Don't Stay, což je negativní až až... zajímavé, že právě takové písničky ve mě vyvolávají jen hezké vzpomínky...

Políčka na negativní komentáře vypíšu, až budu potřebovat dostat ze sebe něco ven... prozatím se držím.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Copyright BellaQa | 2009 - 2016 | www.bellaqa.blog.cz | royal.horses@seznam.cz | insta: ac_clarejames
.