..Nejčtenější článek: Příjmení.


...Jestli jste trochu jako já a máte problém vymyslet například anglická příjmení do svých povídek, na wiki je
...celkem slušný seznam ... některá příjmení vám tady dám ...
...Pro začátek: Příjmení vznikala postupně, zprvu u šlechticů v podobě přídomku. Například v 16. století již
...příjmení používala většina obyvatel, příjmení však nebylo striktně dědičné. V minulosti docházelo v některých
...obdobích nezřídka k tomu, že členové určité rodiny přejímali příjmení podle označení hospodářské usedlosti,
...na níž se usídlili, a která byla takto pojmenována zpravidla po dřívějších majitelích. Povinné používání
...příjmení v českých zemích zavedla císařovna Marie Terezie.
.číst článek................

Adventní kalendář (originálnější název mě nenapadl)

1. listopadu 2015 v 20:10 | © Bellaqa

Tak jsem přemýšlela čím bych ozvláštnila letošní Vánoce (když už má člověk ty prachy na to udělat jinému radost). A ráda bych se podělila o nápad, kterým jsem se inspirovala - jak jinak - na internetu. Hrozně ráda dostávám opožděné Vánoční dárečky. Tím mám na mysli ty od kamarádů, které přinesou až po Štědrém dni... ale hlavně pak ty, které rodina schová do skříně, abyste na ně nenarazili a pak je zapomenou šoupnout pod stromeček. No a to se tak jednou vyklízí skříň (ať žije jarní úklid) a na Vás vypadne zapomenutá krabička obalená drahým kusem papíru, který je odsouzen k tomu být zohýbán a nakonec roztrhán a vyhozen (RIP - stromy... již cca od prosince 3. století)

O čem jsou především Vánoce? Klid a mír jasně... ale když člověk rád dává dárky a dělá lidem radost, což dělá radost jemu... Vánoce jsou pro něj především těmi několika hodinami od štědrovečerní večeře (včetně její přípravy) přes rozbalování dárků po sledování pohádek a filmů, na které pravidelně kouká každý rok (Ať žijí Pelíšky a Tři oříšky!) Tak mě napadlo skloubit pár věcí dohromady a vzešel z toho vskutku neoriginální nápad vytvořit dárek ve formátu adventního kalendáře, který zná snad každý český dítě. Otevřít hned prvního třiadvacet okének, protože mňam čokoláda, co nejlépe zamaskovat, že jsme je otevřeli, hádat co za patvar to vlastně jíme a nechat si dvacetčtyřku na Štědrý den, protože jinak by nepřišel Ježíšek.

Zjednodušeně... vtip je v tom nakoupit dvacet čtyři věcí, které darovat někomu každý den už od prvního prosince.


Abych to rozvedla... plánuji letos pro svou sestru takový menší kalendář udělat. Už jsem si načrtla jak by měl vypadat (jako jehličnatý strom - opět velmi originální). Chtěla bych ho udělat z krabiček (buď je z papíru/kartonu/krabice od cereálií vyrobím nebo použiju krabičky z různých kosmetických přípravků a jednoduše je obalím balícím papírem), tyhle krabičky pak k sobě přidělám a v každé bude jedna maličkost. A když říkám maličkost, myslím tím dárečky z Ebaye v hodnotě tak zanedbatelné, že po i tom co jich nakoupíte dvacet čtyři... ne, bude to i tak celkem slušná pálka, ale pokud na to člověk prostředky má a jeho mysl je otevřená kreativnímu zpracování dárků (protože nejhezčí dárky jsou ty, které člověk sám vyrobí) pak proč ne?

Začala jsem zkupovat čínský aukcionáře už teď, protože jejich doručovací lhůta se pohybuje okolo 30dní, což je trochu nevýhoda pro ty, co nakupují dárky na poslední chvíli. Ale dá se to zvládnout i bez Číňanů. Věřím, že v okolí každého člověka (alespoň v jeho dojezdové vzdálenosti) se nachází nějaký obchůdek s levnými věcmi. Ať už to jsou náušnice a přívěsky, lepící papírky ve tvaru třeba hovínka, plyšáci, sošky, svíčky, laky na nehty ...teď prostě jen vyjmenovávám věci co vidím kolem sebe... a ne, nemám lepící papírky ve tvaru hovínka =(

Mezi dárky může být klidně i nějaká ta dobrota (abychom dodrželi tu podstatu klasického čokoládového adventního kalendáře) a nebo pak dárky ve vetší hodnotě, které vaše oběť chce, jako třeba knihy, CDčka, parfém, kus nebe...

Nakonec to může dopadnout tak, že dárek na dvacátého čtvrtého bude ten nejdražší nebo zkrátka nejlepší, a i když bude jen jeden, obdarovaný bude i tak vděčný za (skoro) celý měsíc plný překvapení a dárků (pokud není Dudley Dursley). Tak až mi nějaká ta maličkost přijde a já budu vědět jak velký krabičky mám vlastně vyrábět, přihodím i foto hotového kalendáře. Ať tady nemluvím o něčem, co nakonec nezrealizuju... nakonec už jsem sestře vykecala co pro ni chystám a asi by mě zabila, kdybych ji odbyla pár dárky na ten jeden jediný večer.


P.S. pokud máte v rodině žárlivce, nedoporučuju tohle dělat. Buď uděláte toto překvápko pro jednoho a ostatní budou pěkně nakrknutí nebo skončíte s prázdnou peněženkou. A protože jsem dneska ráno vstávala o půl třetí, abych šla do práce, kde na tuhle srandu musím vydělávat... jdu si teď dát zasloužený odpočinek.
 


Komentáře

1 Atris M. Atris M. | E-mail | Web | 5. listopadu 2015 v 18:44 | Reagovat

Boží.
Dokumentaci, prosím! ^^

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Copyright BellaQa | 2009 - 2016 | www.bellaqa.blog.cz | royal.horses@seznam.cz | insta: ac_clarejames
.