..Nejčtenější článek: Příjmení.


...Jestli jste trochu jako já a máte problém vymyslet například anglická příjmení do svých povídek, na wiki je
...celkem slušný seznam ... některá příjmení vám tady dám ...
...Pro začátek: Příjmení vznikala postupně, zprvu u šlechticů v podobě přídomku. Například v 16. století již
...příjmení používala většina obyvatel, příjmení však nebylo striktně dědičné. V minulosti docházelo v některých
...obdobích nezřídka k tomu, že členové určité rodiny přejímali příjmení podle označení hospodářské usedlosti,
...na níž se usídlili, a která byla takto pojmenována zpravidla po dřívějších majitelích. Povinné používání
...příjmení v českých zemích zavedla císařovna Marie Terezie.
.číst článek................

Červenec 2009

Blog

27. července 2009 v 22:29 | © BellaQa
Skyrim | moje doupě - jen tam chybí hromady zlata a můj osobní hlídací drak


Ocitli jste se na prvním článku tohoto blogu, který jsem původně chtěla smazat, ale uvědomila jsem si, že když já navštívím nový blog, často odkaz na informace o blogu a autorovi hedám jako první, proto jsem se do přepsaní článku hned pustila. Za vaše duševní zdraví po přečtení těch žvástů neodpovídám - byli jste varováni
Zde si ještě můžete pustit "starou" hitovku ať to odsýpá ;)


Zdravím všechny, kteří, ať už čirou náhodou nebo zcela úmyslně, navštívili zdejší "doupě". Toto označení mě prostě v souvislosti s blogem napadá. Myslím tímto blogem. Je mou jakousi skrýší, kam odkládám věci obsahující vzpomínky na dobrodružství, kterých jsem se zúčastnila. Protože až mi jednou zešedivý vous (ne bohužel žádný nemám, ale vůbec by mi nevadil takový lapač drobků... jejich uklízení totiž nenávidím), ráda se na ty cetky podívám a zavzpomínám na události, které jsem zažila, rozpomenu se na věci, které jsem měla ráda a možná se i pousměju nad svou mladistvou nerozvážností.

Zároveň dává přece smysl, že se sem tam z doupěte vykradu na nějaké to další dobrodružstí. A tak je nějakou dobu blog v nečinnosti. A jen si vzpomeňme na Froda, který s prstenem putoval dlouhých šest měsíců! a to se domů, do Kraje vrátil až čtrnáct měsíců poté, co jej opustil... no a v tom spěchu si zapomněl vzít noťas, aby po cestě vyprávěl, koho zrovna potkal, jaký mok mu kde nalili a kde všude po něm chtěli občanku. A to se ještě po návratu musel vypořádat se Sarumanem.

Ale teď vážně... na chvíli, protože mě to dlouho nevydrží.

Název blogu je spjat s přezdívkou, kterou zde používám. BellaQa je překomolenina jména jedné knižní hrdinky. Její ctěné jméno je Lyra Belacqua a znát ji můžete z díla Phillipa Pullmana - Jeho temné esence (The Northern Lights / Zlatý kompas). Zatímco její jméno působí až vznešeným dojmem, přijde mi i trochu antické... moje přezdívka je poněkud modernější. Ne nemám ráda jména zdrobnělá, ve kterých je Q psáno velkými písmy, a že to za mých teen let letělo. Ale tehdy mi Bellaqa přišlo zvláštní - psáno s malým q... dnes už je to úplná prkotina a naopak mě velké Q nutí použít buď obě ruce při psaní nebo namáhavé zmáčknutí Caps Locku - což je ještě otravnější, protože ho musím následně vypnout. A líná nejsem, vyrážím totiž na dobrodružství pamatujete? A já vás varovala, že mi vážnost dlouho nevydrží!

Když jsem byla na blogu nováček, používala jsem i jiné přezdívky. Tahle mi ale vydržela nejdéle. Navíc se s ní nesetkávám. Ani v česku a dokonce je celkem ojedinělá i ve světě (obzvlášť při registracích je fajn, nemuset vymýšlet alternativy).

Co se obsahu týče, to je velká neznámá. Jelikož je březen 2015 a mě už není ani patnáct (jako při založení blogu) ani osmnáct, nemohla jsem tady některé články nechat. Jak jsem mluvila o mladistvé nerozvážnosti... řekněme, že jsem ve svém doupěti měla sanitární den a bylo třeba zbavit se nepotřebných věcí. Takže blog zhubnul o 150 kilo a většina starých článků byla buď smazána nebo pozměněna. Nechtěla jsem si zakládat nový blog, proč... už tak okupuju spoustu dalších domén. V současnosti se na blogu nachází převážně odkazy na mé oblíbené seriály, hudbu a další "média"... s tím se ztotožňuji a ráda na webu potkávám lidi, kteří píší o svých zájmech, dobře se pak určuje, jestli s takovými lidmi mám vůbec ztrácet svůj drahocený čas =D protože mám vkus dost vyhraněný a přes to nejede vlak!


Copyright BellaQa | 2009 - 2016 | www.bellaqa.blog.cz | royal.horses@seznam.cz | insta: ac_clarejames
.